niedziela, 1 lutego 2009

Grypa w kurzej piersi.

O zażywaniu antybiotyków i ich konsekwencjach wywiad z dr. Wojciechem Feleszką w Wysokich Obcasach.

Krótkie streszczenie:
  • Lekarze przepisują antybiotyki dla świętego spokoju z powodu presji pacjenta.
  • Nasz organizm to natura której nie zmienimy. Jeśli jesteśmy przemęczeni, żadne leki nie pomogą. Musimy po prostu odpocząć.
  • Antybiotyki to substancje poważnie naruszające florę jelitową.
  • W badaniach prowadzonych od lat w Stanach Zjednoczonych nieustannie znajduje się antybiotyki w mięsie z supermarketów, a wraz z nimi drobnoustroje odporne na większość ludzkich antybiotyków.
  • Do naszego organizmu dostają się antybiotyki, którymi hodowcy/rolnicy karmią swoje zwierzęta (muszą przecież szybko urosnąć i dużo ważyć, a niekoniecznie być wartościowe).
  • Wypowiedź doktora: "staramy się wykurzyć szkodliwe bakterie za pomocą antybiotyku, ale tym samym momencie obok nich powstają nowe, które stają się oporne na dany lek". Jest to błędne koło, bo na nowo powstałe bakterie też pewnie należy użyć antybiotyku, który ponownie tworzy nowe bakterie.
  • Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że wspomniany wyścig zbrojeń pomiędzy nami a mikroorganizmami (które powstają przy braniu antybiotyków), niestety może zakończyć się nasza przegraną i nastaniem ery postantybiotykowej, kiedy to gwałtownie wzrośnie śmiertelność z powodu chorób zakaźnych. To dość przerażające ostrzeżenie.
"Jest jakaś nadzieja?
Nasza własna odporność. Korzystajmy z niej codziennie, gdyż bardzo wiele zakażeń kończy się samowyleczeniem."

Zapraszam do zapoznania się z całym artykułem Grypa w kurzej piersi.

Podsumowując, zanim lekarz przepisze Ci antybiotyk upewnij się, że jest to koniecznie i nie wymagaj go od lekarza.
dodajdo.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz