sobota, 24 stycznia 2009

Przeciwutleniacze - rewolucja XXI wieku.

Bardzo ciekawa książka, która kompleksowo i zrozumiale wyjaśnia rolę przeciwutleniaczy w naszym organizmie, czyli m.in.:
- czym są wolne rodniki i jakie szkody robią w naszych organizmach,
- teoria stresu oksydacyjnego. Tlen który wdychamy generuje również reaktywne cząsteczki/atom,
- kilkadziesiąt chorób, których możemy uniknąć uzupełniając naszą dietę o odpowiednie składniki przeciwutleniające: cukrzyca, astma oskrzelowa, choroby układu krążenia, choroby nowotworowe, układu oddechowego, układu nerwowego, katar sienny, metale ciężkie, choroba wrzodowa i wiele innych.
dodajdo.com

Ile mięsa w mięsie?

Ile obecnie produkuje się mięsa z 1kg mięsa? Nasze babcie z 1 kg mięsa robiły 0,8kg mięsa, a teraz z 1kg mięsa robi się 2 kg. Dlaczego tak jest?

1. Producenci dodają do mięsa różne składniki, dzięki czemu mięsko jest tańsze, ale zawiera mniej składników odżywczych - cześć z nich jest zupełnie neutralne dla nas.
2. Normy UE zezwalają na taką żywność, więc jest produkowana.

Więcej informacji na:
Zwracajmy uwagę na to co kupujemy i jemy. Od tego zależy nasze zdrowie i życie.
dodajdo.com

Twoje zdrowie zależy tylko w 5 procentach od lekarzy, a reszta od ...

Byłem dzisiaj w restauracji i zacząłem czytać miesięcznik Zwierciadło (jakieś starsze wydanie). Znalazłem w nim wywiad z jednym z lekarzy (obecnie lekarz holistyczny, czyli taki który leczy człowieka a nie chorobę :-) i Pani doktor wypowiedziała się, że zdrowie człowieka zależy w 10% od lekarza, 50% od stylu życia, a reszta to geny.

Dwa miesiące temu byłem w Warszawie na wykładzie pewnego naturoterapeuty (swoją drogą bardzo ciekawy wykład), który uważał, że nasze zdrowie zależy od nas w 80%, w 5% od lekarza i 10% od genów, a 5% to inne przyczyny.

Świetna informacja, zwłaszcza dla tych, którzy myślą, że lekarze rozwiążą ich wszystkie problemy zdrowotne od zaraz.
dodajdo.com

Pieniądze z NFZ w 98% na płace, a 2% na leczenie.

W tygodniku Angora (niestety na stronie www tego nie znalazłem) można przeczytać, że są szpitale w Polsce, które 98% przychodu wydaje na płace, a 2% na leczenie pacjentów. Związki zawodowe oczywiście utrudniają możliwość negocjacji pensji. Lekarze w szpitalach powiatowych podobno zarabiają więcej niż minister zdrowia (kilkanaście tysięcy zł).

Oczywiście to wszystko dla "dobra" pacjenta :-).

Ile jest takich szpitali? Tego nie wiadomo, ale mam nadzieję, że nie dużo.

Pełną treść artykułu znajdziecie na stronach Gazety Prawnej.
dodajdo.com